menu
ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
Σύλλογος Αθλητικό Πνευματικό Κέντρο Νεάπολης
Menu Drawer Logo

ΤΖΟΥΝΤΟ | ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΣΑΠΚ ΑΠΟ ΧΡΥΣΑΦΙ



Με χρυσό επέστρεψαν απο την Αθήνα και το κλειστο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων οι νεοι και οι νέες του τζούντο της Νεάπολης... Πάντα τέτοια παιδιά...!!!



Ο Φίλιππος Αμυνταίου στα αγόρια και οι Πανιώνιος και ΣΑΠΚ Νεάπολης στα κορίτσια, πρώτευσαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα νέων ανδρών και νέων γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων.

Ο σύλλογος του Αμυνταίου συγκέντρωσε δύο χρυσά μετάλλια, ένα χρυσά και ένα ασημένιο, ενώ στα κορίτσια ισοβάθμισαν στην πρώτη θέση οι Πανιώνιος και ΣΑΠΚ Νεάπολης που κατέκτησαν από ένα χρυσό και από ένα ασημένιο μετάλλιο.







 Οι τρεις πρώτοι/ες ανά κατηγορία:

ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ
-55 κιλά
1. Ηλίας Μπαλτζίδης (Βικτώρια ΑΟ)
2. Νικόλαος Τσούλφας (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
3. Βλαδίμηρος Βασιλειάδης (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
3. Ματθαίος Κιαντικίδης (Μιρμάνης Ξάνθης απε)

-60 κιλά
1. Σέργιος Εμινίδης (Άρης Θεσσαλονίκης)
2. Ελευθέριος Παναγιώτου (Άρης Θεσσαλονίκης)
3. Δημήτριος Καρυπίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
3. Αλέξιος Τσαρμαντίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)

-66 κιλά
1. Ρούντολφ Κουρτίδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Πέτρος Παρθένης (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Σωκράτης Παπαδόπουλος (Ηρακλής Αχαρνών)
3. Γιώργος Σπυριδονίδης (Κλειτόμαχος)

-73 κιλά
1. Μιρμάν Ηλιάδης (Φίλιππος Αμυνταίου)
2. Γεράσιμος Μαράτος (ΧΑΝΘ)
3. Ηλίας Παπαδόπουλος (Sakura AO)
3. Γεώργιος Ρούγκας (ΑΟ Ιλίου)

-81 κιλά
1. Κωνσταντίνος Σαρίδης (Βικτώρια ΑΟ)
2. Ανδρέας Φλάκας (Πανελλήνιος ΓΣ)
3. Σολομών Αλμαζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
3. Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)

-90 κιλά
1. Γιώργος Μυρίλλας (ΓΣ Ηλιούπολης)
2. Γκία Ζαράντια (Φιλαθλητικός Σύλλογος)
3. Χρήστος Καλυκάς (ΑΣ Τζούντο Ηλείας)
3. Ιωάννης Παναγιωτόπουλος (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

-100 κιλά
1. Θεοφύλακτος Αγγελίδης (Πόντος Αμπελοκήπων)
2. Τζιβάν Κελισιάν (Μιθριδάτης ΑΣ)
3. Γιώργος Μαλλιαρόπουλος (Άρης Θεσσαλονίκης)
3. Ηλίας Παυλής (ΟΤΝ Φιλαδέλφειας)

+100 κιλά
1. Δημήτριος Τεβρεντσίδης (Μιρμάνης Ξάνθης ΑΠΕ)
2. Δημήτριος Τσουμήτας (Φίλιππος Αμυνταίου)
3. Βασίλειος Ζιγκιρίδης (Κλειτόμαχος)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ: Φίλιππος Αμυνταίου (2-1-1), Βικτώρια ΑΟ (2-0-0), Μιρμάνης Ξάνθης (1-1-3), Άρης Θεσσαλονίκης (1-1-1), Πόντος Αμπελοκήπων (1-0-0), ΓΣ Ηλιούπολης (1-0-0)....



ΝΕΕΣ ΓΥΑΝΑΙΚΕΣ
-48 κιλά
1. Αθανασία Ζαριώπη (Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη)
2. Δανάη Εξηνταβελώνη (Πανιώνιος ΓΣ)

-52 κιλά
1. Λιάνα Παπαστάμου (Πανιώνιος ΓΣ)
2. Ελένη Ραγκούση (ΑΕ Πετρούπολης)
3. Βαλεντίνα Ζώτου (Νικηφόρος Ανατολής Ιωαννίνων)
3. Γεωργία Μουρλά (Εύαθλος ΑΣ)

-57 κιλά
1. Καρίνα Ιορδανίδου (ΕΟΣ Αχαρνών)
2. Σταματία Καραγιάννη (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Βασιλική Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)

-63 κιλά
1. Ελένη Γαρυφαλλίδου (Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας)
2. Μίνα-Αγνέτα Ρίκεν (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Βασιλική Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)
3. Μαρία Τσολάνη (ΑΟ Ιλίου)

-78 κιλά
1. Αντιγόνη Αλειφέρη (Πολυδάμας Αγίας Παρασκευής)
2. Φωτεινή Βαμμένου (ΣΑΠΚ Νεάπολης)

+78 κιλά
1. Παρασκευή Εδιρνέλη (ΣΑΠΚ Νεάπολης)
2. Χρυσάνθη Παλαμούτση (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
3. Αφροδίτη Ιγγλέση (Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ:
Πανιώνιος (1-1-0), ΣΑΠΚ Νεάπολης (1-1-0), Πολυδάμας Αγ. Παρασκευής (1-0-2), Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας (1-0-0), ΕΟΣ Αχαρνών (1-0-0), Ολυμπιονίκης Αγ.Ι.Ρέντη (1-0-0)...


Αποτελέσματα και βαθμολογίες όλων των κατηγοριών - ομίλων στο GameCenter

ribon-with-logo

Χορηγοί - footer

Ο φούρνος της Κασσιανής

Ανδρέα Παπανδρέου 61 Nεάπολη
2310 - 612 371

Tο αρτοζαχαροπλαστείο
"Ο Φούρνος της Κασσιανής"
βρίσκεται κοντά σας από το 1922 στη Νεάπολη

Δες αναλυτικά

ANESTIS Barber Shop

Π Τσαλδάρη 25 Nεάπολη
2310 - 523 612

Tο κομμωτήριο
"ANESTIS Barber Shop"
βρίσκεται κοντά σας από το 1967 στη Νεάπολη

Δες αναλυτικά