ΜΠΑΣΚΕΤ / ΑΝΔΡΙΚΟ : ΜΑΘΗΜΑ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑΣ

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Μ.Αλέξανδρο με 65-72 στο κλειστό της Νεάπολης.
Δυστυχώς η κακή επίθεση μας στο δεύτερο κυρίως δεκάλεπτο και η ολιγωρία στην άμυνα ήταν αρκετή να δώσει στους αντιπάλους το πλεονέκτημα της διαφοράς.Σαν να μην έφτανε αυτό, καταστροφικό ήταν και το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο όπου το σκορ έφτασε στο +25 για την ομάδα του Μέγα....Από εκεί και πέρα ξύπνησαν οι αθλητές μας, προσπάθησαν και κατάφεραν να περιορίσουν την ήττα και με προϋποθέσεις ίσως και να έφερναν τα πάνω κάτω. Τελικά χάθηκε ο αγώνας και μας μένει μία πικρίλα ως αίσθηση.
Το μάθημα το πήραμε, πρέπει σε όλο το παιχνίδι να είμαστε σε ετοιμότητα, μερικά λεπτά αποσυγκέντρωσης ήταν ικανά να φέρουν αρνητικά αποτελέσματα.
Η προσπάθεια συνεχίζεται και κάθε Δευτέρα για εμάς είναι και ένας τελικός.