ΜΠΑΣΚΕΤ / ΑΝΔΡΙΚΟ : ΕΦΤΑΝΑΝ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ

Τα πρώτα τριάντα λεπτά η ομάδα μας έψαχνε να βρει τα πατήματα της στον αγώνα της με την ομάδα του Αγίου Παύλου.Ένα 3ποντο buzzerbeater του Τάσου Τσιώρα με τη λήξη του 2ου δεκαλέπτου δόθηκε το έναυσμα για την μεγάλη ανατροπή, το σκορ έκλεισε στο ημίχρονο με 30-39. Χρειάστηκαν να περάσουν ακόμη δέκα λεπτά με την ομάδα μας να αποδίδει μέτριο μπάσκετ και το σκορ στο 3ο δεκάλεπτο να κλείσει με 46-57.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκει αποκλειστικά στην ομάδα μας που έτρεξε, έπαιξε άμυνα και άργησε να προηγηθεί μιας και η εμπειρία των αθλητών της αντιπάλου ομάδας συντηρούσαν τη διαφορά.Τελικά ένα ακόμη 3ποντο έδωσε την πρωτοπορία στην ομάδα μας με 69-68 στο 39ο λεπτό του αγώνα, αυτή τη φορά από τον Μπεχλιβάνη που σημειωτέον αγωνίστηκε τραυματισμένος.
Κάπως έτσι και με δύο  βολές του Σουλτάνη και μία του Μπεχλιβάνη πήρε η ομάδα μας τη νίκη με τελικό σκορ 72-69.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα που χρειαζόταν για να γυρίσει το παιχνίδι και για το ότι σε ένα ακόμη παιχνίδι έδειξαν πως δε τα παρατάνε εύκολα.
Τέλος να γράψουμε πως οι παίκτες μας αφιερώνουν την επιτυχία τους στον κόουτς Γιώργο Κυρούδη που είχε την ονομαστική του γιορτή.