ΜΠΑΣΚΕΤ / ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ : ΟΛΙΚΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

Μεγάλη νίκη πέτυχαν τα κορίτσια μας χθες βράδυ εκτός έδρας στο κλειστό των Αμπελοκήπων κόντρα στον ΑΣ Μενεμένης που μέχρι τότε ήταν αήττητο στο πρωτάθλημα της Α΄Γυναικών.

Για 30 λεπτά ο αγώνας ήταν ντέρμπυ. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 30-30, αλλά μέχρι εκεί. Στο τελευταιο δεκάλεπτο, η ομάδα μας παρουσίασε μία άμυνα από ατσάλι, δέχθηκε μόλις 4 πόντους και έβγαλε έυκολα καλάθια από κλεψίματα των παικτριών της. Χαρακτηριστικά :

Στο 35΄ 30-38

Στο 37' 30-42

Στο 38' 32-46

Για να κλείσει με το τελικό 34 - 48.

Νίκη ψυχολογίας, νίκη βαθμολογικής σημασίας και νίκη αποκήρυξης της γκαντεμιάς η χθεσινή, που διαμορφώνει άλλες συνθήκες για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες μας που κατέθεσαν χθες ψυχή και σώμα!!!

Είναι το μπάσκετ που θέλουμε να βλέπουμε, αν και υπάρχουν πολλά ακόμη για να διορθώσουμε...