ΜΠΑΣΚΕΤ / ΑΝΔΡΙΚΟ : Ο ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ

Σε ένα παιχνίδι που για πρώτη φορά οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά στο σκορ 2 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με 61-59 , τελικά καταφέραμε να το κάνουμε ντέρμπυ αν και στο τέλος κερδίσαμε χωρίς να δεχθούμε άλλον πόντο με 61-59.

Πως έγινε όμως αυτό το +10 ???

Με το που δεχόμαστε καλάθι και γίνεται το 61-59 στα 2 λεπτά πριν τη λήξη, ο Χαζτηστεφάνου πετυχαίνει 3ποντο και διαμορφώνει το 61-62. Καπάκι κερδίζουμε την μπάλα μετά από καλή άμυνα και στον αιφνιδιασμό ο Παπαβασιλείου πάει το σκορ στο 61-64.Άσττοχη επίθεση των αντιπάλων σε 3πόντο και καλάθι από τον Λαγό με το σκορ να πηγαίνει στο 61-66. Κάπου εκεί κερδίσαμε το παιχνίδι μιας και οι πάικτες του Γαλαξία αστόχησαν ακόμη μια φορά και στην τελευταία επίθεση μας στο 5 δευτερόλεπτα και από τη γωνία ο Παπαβασιλείου με 3ποντο γραφει το τελικό Γαλαξίας - Νεάπολη 61-69.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την πολύτιμη νίκη τους...!!!